בקרן נתן נותנים חכות במקום דגים

מי אנחנו

קרן נתן הינה היחידה מסוגה בארץ לעידוד יזמות ע"י מתן סיוע במימון הראשוני להקמת העסק. הקרן נוסדה בשנת 2008 מתוך אמונתו של נתן קירש (נייתי), נדבן ציוני יהודי, כי עסקים קטנים הם מנוע הצמיחה של כלכלת ישראל.


הצלחתה של הקרן שזורה בסיפורו האישי של נתן (נייתי) קירש, שהקים עוד במדינת הולדתו דרום אפריקה, קרן שסייעה במימון ל-20 אלף יזמים בפתיחת עסקים מקומיים. המחשבה העומדת מאחורי היא לספק לאנשים חכות במקום דגים, כך שיוכלו להתפרנס לאורך זמן. הצלחת מיזם זה, לצד האמונה כי כלכלה חזקה מבוססת על מגזר עצמאי וחזק, עודדה את קירש להעתיק את מודל ההצלחה גם לישראל.


הקרן אשר פועלת ללא מטרות רווח, הוקמה במטרה לעודד יזמים חדשים, שאין ברשותם את היכולת הכלכלית לצאת לעצמאות, לשבור את מחסום המימון ולהקים עסק חדש, תוך מתן דגש על שוויון הזדמנויות חברתי וללא הבדלי תרבות, דת או מגדר. 

למידע מפורט לחץ/י כאן  • נייטי קירש, מייסד קרן נתן

    אזרח דרום אפריקה, ציוני נלהב, לו ולמשפחתו קשר עמוק ורב שנים עם ישראל, תורם רבות לאורך השנים בתחומי החינוך, התרבות, הכלכלה והחברה בישראל.


  • דורית להב צור, מנכ"ל קרן נתן

    מנהלת את הקרן מיום הקמתה. בוגרת תואר מנהל בתי מלון מטעם ביה"ס למלונאות "תדמור", מילאה בעבר תפקידי ניהול ברשתות הילטון, ישרוטל ודן.


    • אנחנו כאן בשביל היזמים!
    הגשת בקשה